Ośrodek

Ośrodek Kolonijny Jędrek w Augustowie – Borkach oferuje kolonie letnie – wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz tzw. Zielone Szkoły w miesiącach maj, czerwiec i wrzesień. Ośrodek jest bardzo atrakcyjnie położony, z pięknym krajobrazem i doskonałym mikroklimatem.

Usytuowany jest w lesie, nad brzegiem jeziora Necko na ogrodzonym i tylko dla wypoczywających dzieci przeznaczonym terenie (1 ha lasu wyposażony w plac zabaw i gier sportowych). Przy Ośrodku znajduje się plaża, na której zapewniamy ratownika.

Ośrodek zorganizowany jest w systemie pawilonów – dwa obiekty – ułatwiające kontrolę i ochronę dzieci. Pawilony posiadają dwu, cztero i pięcioosobowe pokoje . Ogółem 89 miejsc – w jednym pawilonie miejsc 49, w drugim 36. Istnieje możliwość skorzystania z obu pawilonów łącznie lub z każdego z nich oddzielnie.

Ośrodek wyposażony jest w izolatki dla dzieci chorych, w umywalnie, kabiny natryskowe i WC w każdym z pawilonów w ilości zgodnej z wymogami sanitarnymi.

Ośrodek posiada świetlicę wyposażoną w telewizor, video, sprzęt dyskotekowy, stół pingpongowy, gry itp. Posiadamy również wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz rowerów górskich.